Kolejny rok współpracy Fundacji Górnika Zabrze z DB Cargo

16.10.2019

15 października na Arenie Zabrze w obecności prezydent miasta Małgorzaty Mańki – Szulik doszło do uroczystego podpisania umowy sponsorskiej pomiędzy spółką DB Cargo Polska, a Fundacją Górnika Zabrze. Spółkę reprezentował jej nowy prezes, Steffen Bobsien.

W imieniu Fundacji podpis pod umową złożył jej prezes, Tomasz Młynarczyk. Przedmiotem sponsoringu jest działająca przy Fundacji Górnika Zabrze Akademia Piłkarska Górnika Zabrze, w której trenuje 900 dzieci i młodzieży, z czego 600 w samym Zabrzu.

Na Arenę zaproszeni zostali również działacze Górnika Zabrze, rodzice dzieci i główni zainteresowani – mali piłkarze. – Panie prezesie, to jest najlepsza inwestycja firmy – powiedziała prezydent Małgorzata Mańka – Szulik. – Zabrzańskie przedsiębiorstwo inwestując w Akademię Piłkarską wspiera szkolenie przyszłych piłkarzy Górnika Zabrze, a może także swoich przyszłych pracowników. Oglądając mecze i oceniając grę zawodników, musimy pamiętać, że to, co reprezentują na boisku, zależy od systemu szkolenia, które przechodzili od najmłodszych lat. Rodzicom życzę więc wytrwałości, a młodym piłkarzom – samych wygranych meczów.

– Jesteście najsłodszą reklamą DB Cargo. Piłka nożna to gra zespołowa, szlifuje społeczne kompetencje młodych ludzi, kluczowe w życiu. Cieszę się, że moja firma działa w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu – mówił z kolei Steffen Bobsien.

Akademia szkoląca narybek dla Górnika Zabrze istnieje od 2014 roku, DB Cargo jest jej sponsorem od pięciu lat.