Fortum po raz ósmy przyznało stypendia śląskim dzieciom

15.10.2019

15 października br. 40 dzieci z Zabrza i Bytomia otrzymało stypendia w ramach programu Fortum dla Śląskich Dzieci. Celem akcji, realizowanej wspólnie z Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica, jest wspieranie młodych mieszkańców Bytomia i Zabrza, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, w rozwijaniu ich pasji i talentów. To już VIII edycja tego projektu.

W tym roku w pierwszym etapie programu udział wzięło 150 uczniów lokalnych szkół. Dzieci miały możliwość uczestnictwa w zajęciach i warsztatach poświęconych rozwijaniu ich zainteresowań. W drugim etapie Fortum dla Śląskich Dzieci 40 z nich zostało dodatkowo nagrodzonych stypendiami dającymi możliwość dalszego rozwijania talentów i uczestnictwa w zajęciach motywacyjnych. Połowa z nich pochodzi z Zabrza, a połowa z Bytomia.

„Wierzę w to, że udział w realizowanym przez nas programie nie tylko pozwoli poszerzyć horyzonty i rozwijać pasje dzieci, ale również pomoże uwierzyć im we własne możliwości. Chcemy dać im motywację do dalszego rozwoju i umożliwić lepszy start w dorosłe życie – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Uczestnikami projektu są dzieci w wieku 11–15 lat, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, wyróżniające się zaradnością, samodzielnością, otwartością na nowe doświadczenia oraz gotowością sprawdzenia swoich możliwości. Wszystkich łączy jedno – pasja, choć nie zawsze taka sama. Wśród laureatów programu znajdziemy miłośników teatru, aktorstwa, muzyki, ale także fotografii czy dziennikarstwa.

„Poprzez realizację programu Fortum dla Śląskich Dzieci chcemy przede wszystkim inspirować naszych stypendystów do dalszego rozwoju osobistego. Dzięki udziałowi w warsztatach i spotkaniach z trenerami dzieci nabierają większej pewności siebie i chęci do pracy nad swoimi uzdolnieniami” – podkreśla Adrian Kowalski, prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, współorganizator akcji.

Fortum dla Śląskich Dzieci to program realizowany od 2012 roku. Wspiera dzieci i młodzież, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i wyrównuje ich szanse na lepszą przyszłość. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie ponad 1000 uczestników, z których prawie 500 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Program został objęty honorowym patronatem Prezydent Miasta Zabrza oraz Prezydenta Miasta Bytomia.