Hubertus 2019

14.10.2019

 12 października, na Kąpielisku Leśnym w Maciejowie, odbył się HUBERTUS. To święto myśliwych, leśników i jeźdźców, którego najważniejszym elementem jest gonitwa za lisem. Organizatorami wydarzenia byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu oraz Klub Jeździecki Maciejówka MOSiR Zabrze. Tradycyjne podsumowanie sezonu jeździeckiego połączone było z Piknikiem Rodzinnym.

W dorocznym świętowaniu Hubertusa wzięli udział przedstawiciele zabrzańskiego samorządu, w tym m.in. dyrektor Biura Prezydenta Miasta Jan Pawluch oraz przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar. Jak co roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, ktorzy dopingowali uczestników wszystkich konkurencji i podziwiali ich umiejętności.

Gonitwy odbywały się w dwóch kategoriach – juniorów do 18. roku życia, którą wygrała Anna Gołda na koniu Roxa oraz seniorów, którą po zaciętej walce wygrał Szymon Polednik na koniu Wirchan. Dla dzieci i młodzieży przygotowano zabawę w szukanie liska ukrytego na terenie ośrodka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również konkursy strzeleckie, rzucania podkową czy balem siana z nagrodami ufundowanymi przez Miasto Zabrze, organizatorów oraz partnerów wydarzenia.