4. urodziny "Targowiska pod Ratuszem"

11.10.2019

Zabrzańskie "Targowisko pod Ratuszem" świętuje czwarte urodziny. Minęły bowiem już cztery lata od otwarcia tego obiektu po modernizacji.

– Zmodernizowane targowisko w centrum Zabrza jest jedną z wizytówek naszego miasta, otwartego na potrzeby ludzi i wolnego rynku. Nowoczesna infrastruktura, szeroka gama produktów i położenie przy głównych ciągach komunikacyjnych to gwarancja szybkich i udanych zakupów – podkreśla prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Warto przypomnieć, iż Targowisko przy ul. Boboli po modernizacji, którą przeszło cztery lata temu, zmieniło się nie do poznania. Przede wszystkim przebudowany został układ wewnętrznej komunikacji. Powstały nowe drogi dojazdowe, chodniki i parking. Nowoczesnego oblicza nabrała strefa targowa. Powstało 18 nowych pawilonów, w których mieści się 150 punktów handlowych wraz z gastronomią. Tereny zielone zostały uporządkowane i zrekultywowane. Pojawiły się też nowe rośliny oraz wzmocnienia skarpy okalającej plac targowy.

Modernizacja Targowiska w centrum Zabrza to także doskonały przykład rewitalizacji przestrzeni miejskiej. Stworzone zostały dogodne warunki zarówno dla sprzedających, jak też kupujących. Przedsięwzięcie nadzorowała Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji. Wykonawcą prac był Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Koszt inwestycji wyniósł 7,8 mln zł. Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji podpisała umowę z Bankiem Ochrony Środowiska, który oferuje preferencyjne i atrakcyjne warunki w ramach unijnego projektu Jessica. Z tego źródła pochodzi prawie 5,5 mln zł. Na 2,3 mln zł podpisano z BOŚ umowę kredytową.