Zapraszamy na spotkanie "Energia do nauki"

09.10.2019

Miasto Zabrze zaprasza młodzież szkolną na spotkanie instruktażowe dotyczące zasad bezpieczeństwa, których przestrzeganie jest tak ważne w trakcie roku szkolnego, gdy dzieci i młodzież przemieszczają się na trasie „dom-szkoła, szkoła-dom”, a także gdy docierają na zajęcia pozalekcyjne. Akcja „Energia do nauki” odbędzie się 15 października, w godz. 9.00-13.00, na promenadzie Areny Zabrze. Partnerem generalnym wydarzenia jest Tauron.

Wśród partnerów tego wydarzenia są m.in.: Komenda Miejska Policji w Zabrzu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, Straż Miejska w Zabrzu, Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu.

Celem akcji „Energia do nauki” jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie drogi do i ze szkoły, a także w trakcie przemieszczania się na zajęcia pozalekcyjne czy też w czasie wolnym od nauki. W trakcie spotkania promowane będą bezpieczne zachowania we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne w tym zakresie. Uczestnicy akcji dowiedzą się, jakie zasady warto stosować, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji w trakcie przemieszczania się zarówno pieszo, jak i na rowerze, hulajnodze czy też samochodem.

Na promenadzie Areny Zabrze będzie można zobaczyć radiowóz Policji i Straży Miejskiej, a także wóz strażacki. Będą pokazy sprzętu ratowniczego, pierwszej pomocy i znakowanie rowerów. Niewątpliwą atrakcją będzie również symulator dachowania udostępniony przez WORD czy też sprzęt, jaki zaprezentuje na promenadzie Areny Zabrze Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu. W programie wydarzenia przewidziano także występ rolkarzy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji "Energia do nauki"!