Inauguracja nowego roku akademickiego w Uniwersytecie Otwartym – III Wieku

09.10.2019

8 października Stowarzyszenie Misericordia w Zabrzu, które prowadzi w naszym mieście Uniwersytet Otwarty – III Wieku, zainaugurowało rok akademicki 2019/2020. Uroczystość odbyła się w hali widowiskowo-sportowej "Pogoń".

Wśród przybyłych na inaugurację gości znaleźli się m.in.: minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, senator Andrzej Misiołek oraz radna Sejmiku Województwa Śląskiego i zarazem dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu Alina Nowak. Samorząd Zabrza reprezentowali wiceprezydenci: Krzysztof Lewandowski i Borys Borówka. 

Uniwersytet Trzeciego Wieku (Uniwersytet Otwarty) jest popularną formą dokształcania osób dorosłych na całym świecie. Słuchacze mają okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, zdobyć nowe doświadczenia, ale także spotkać się z wybitnymi osobistościami ze świata nauki, sztuki i kultury. W ramach Uniwersytetu Otwartego wiedzę może zdobywać lub pogłębiać każdy, bez względu na wiek i posiadane wykształcenie. Jedynym wymaganym warunkiem przystąpienia do spotkań Uniwersytetu jest głód wiedzy. Zainteresowani uczęszczać mogą na zajęcia realizowane w formie wykładów audytoryjnych , sekcji zainteresowań, zajęć fizycznych i lektoratów języków obcych. Prowadzący zajęcia to pracownicy naukowi, wykładowcy akademiccy, nauczyciele i praktycy. Zapewniają oni zajęcia na wysokim poziomie. W sekcjach wywiązują się ciekawe dyskusje a uczestnicy często sami decydują o przebiegu spotkania, proponując rozwinięcie interesujących tematów. Sekcje, zajęcia fizyczne i lektoraty odbywają się w tygodniu w godzinach dopołudniowych i popołudniowych, co umożliwia szerokie uczestnictwo.