Inauguracja nowego roku akademickiego w Uniwersytecie Otwartym – III Wieku

08.10.2019

Stowarzyszenie Misericordia w Zabrzu, które prowadzi w naszym mieście Uniwersytet Otwarty – III Wieku, zaprasza na uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2019/2020, które odbędzie się dzisiaj, o godz. 16.00, w hali widowiskowo-sportowej "Pogoń" przy ul. Wolności 406 w Zabrzu.

Uniwersytet Trzeciego Wieku (Uniwersytet Otwarty) jest popularną formą dokształcania osób dorosłych na całym świecie. Słuchacze mają okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, zdobyć nowe doświadczenia, ale także spotkać się z wybitnymi osobistościami ze świata nauki, sztuki i kultury. W ramach Uniwersytetu Otwartego wiedzę może zdobywać lub pogłębiać każdy, bez względu na wiek i posiadane wykształcenie. Jedynym wymaganym warunkiem przystąpienia do spotkań Uniwersytetu jest głód wiedzy.

Zainteresowani uczęszczać mogą na zajęcia realizowane w formie wykładów audytoryjnych , sekcji zainteresowań, zajęć fizycznych i lektoratów języków obcych. Prowadzący zajęcia to pracownicy naukowi, wykładowcy akademiccy, nauczyciele i praktycy. Zapewniają oni zajęcia na wysokim poziomie. W sekcjach wywiązują się ciekawe dyskusje a uczestnicy często sami decydują o przebiegu spotkania, proponując rozwinięcie interesujących tematów. Sekcje, zajęcia fizyczne i lektoraty odbywają się w tygodniu w godzinach dopołudniowych i popołudniowych, co umożliwia szerokie uczestnictwo.