"Niedziela zdrowia i urody" w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu

04.10.2019

Spacery z przewodnikami, spotkanie dotyczące Narodowej Kolekcji Żurawek, bezpłatne badania poziomu cukru oraz obecności wirusa zapalenia wątroby HCV, spotkanie z dietetykiem, turniej szachowy czy też zabawy ruchowe dla dzieci – to tylko część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy "Niedzieli zdrowia i urody", która 6 października odbędzie się w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu.

Narodową Kolekcję Żurawek przedstawi jej założycielka – Gabriela Sąkol, która o pięknie tych bylin i ich właściwościach leczniczych opowie na spotkaniu o godz. 11.00. Botanik, kustosz Muzeum w Chrzanowie, Piotr Grzegorzek zaprasza na aromatyczny spacer po rabatach porośniętych ziołami o godz. 12.00.

Zabrzański oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oferuje bezpłatne badania poziomu cukru oraz obecności wirusa zapalenia wątroby HCV, a dietetyk Nature Hause dokona bezpłatnego pomiaru tkanki tłuszczowej oraz doradzi wybór stosownej diety.

Wystawcy:
– Cedrovit – naturalne produkty stosowane szeroko w lecznictwie, kosmetologii, masażu, diecie, a także produkty zdrowotne stosowane jako suplementy zdrowia i spożywcze,
– Rezerwat Natury – kosmetyki naturalne,
– Miody Morawski – możliwość kupienia produktów pszczelich z pasieki wędrownej,
– Stary Mydlarz – naturalne mydła
– Będzie piękniej – kosmetyka, perfumy
– Ogród Kwiatów – sprzedaż roślin ogrodowych, w tym ziół,
– Miejski Ogród Botaniczny – sprzedaż roślin domowych
– Biżuteria artystyczna, ceramika ozdobna, minerały, obrazki na szkle malowane.

Zajęcia dla ciała i umysłu:
10.00 – 14.00 – Turniej szachowy dla dzieci i młodzieży (zapisy Aktywne Zabrze),
11.00 – 12.00 – Aktywne Zabrze – zabawy ruchowe dla dzieci,
11.00 – 14.00 – Studio i Szkoła Tańca „Let’s Dance” z Gliwic proponuje: zumbę dla dzieci, pokaz tańców latynoskich”, bańki mydlane, malowanie buziek, modelowanie zwierzaków z balonów),
11.00 – 15.00 – Robótki na paluszkach,
14.00 – 16.00 – Studio Maciej z Zabrza – zajęcia dla dzieci („Mali Medycy”, „Laboratorium Dr Łodygi”, eko-gra z segregacją odpadów, duże bańki mydlane)
13.30 – 14.30 – Kendo – pokaz japońskich sztuk walki.

Podczas "Niedzieli zdrowia i urody" zobaczyć będzie można również wystawę "Świat kolei w miniaturze" (makieta, gadżety kolejowe, modele lokomotyw).