VIII Regionalna Konferencja z cyklu "Psychologia a Medycyna"

01.10.2019

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu zaprasza na VIII Regionalną Konferencję z cyklu "Psychologia a Medycyna" pt. „Zdrowy człowiek – zdrowy ruch – wsparcie działań promujących zdrowie z zakresu profilaktyki otyłości i nadwagi” oraz związane z nią zajęcia warsztatowe. Wydarzenie rozpocznie się 15 października o godz. 12.00 w Hotelu Diament przy ul. 3 Maja 122 a w Zabrzu.

Patronat honorowy nad konferencją objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Prelegenci skupią się w swoich wystąpieniach m.in. na odżywianiu dzieci i młodzieży, stylu żywienia w rodzinie czy też prostych krokach do zdrowia, szczupłej sylwetki i świetnego samopoczucia..

21 i 24 października, w siedzibie PPP w Zabrzu przy ul. 3 Maja 93 a, odbędą się zajęcia warsztatowe dla rodziców.  W trakcie pierwszego spotkania temat "Jedzenie a mowa" omówi Anna Małek-Sendra – logopeda w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu, neurologopeda kliniczny, absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. "Jak zdrowo i łatwo zaplanować posiłki naszej pociechy" to tytuł warsztatu, który poprowadzi Paulina Jamróz – dietetyk kliniczny z wieloletnim stażem zawodowym, absolwentka dietetyki klinicznej, psychodietetyk, diet coach oraz autorka bloga Dietetycznie Zakręcona.

W załączeniu szczegółowa informacja nt. VIII Regionalnej Konferencji z cyklu "Psychologia a medycyna".