Zabrzański Kompleks Rekreacji obchodził 90-lecie

24.09.2019

W piątek rozpoczęły się trzydniowe obchody 90-lecia Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji. W programie znalazła się zarówno oficjalna uroczystość, w trakcie której przypomniano historię obiektu, doceniono najdłużej pracujące w tej placówce osoby i przygotowano bogaty program artystyczny, jak i wiele atrakcji dla mieszkańców, które wypełniły weekend. 

W uroczystości, w trakcie której przypomniano historię tego wyjątkowego modernistycznego obiektu usytuowanego przy placu Krakowskim, udział wzięli m.in. przedstawiciele zabrzańskiego samorządu, w tym m.in. zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, zabrzańscy radni, przedstawiciele firm i instytucji, które wspierają działalność Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji i przyczyniły się do nadania obiektowi obecnego kształtu, pracownicy basenu oraz mieszkańcy.

Wśród atrakcji, jakie przygotowano z okazji 90. urodzin Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji, znalazły się m.in. ulgowe bilety dla dzieci i dorosłych, aquazorbing, zabawy i gry z animatorami w basenie, rodzinne zawody na wesoło czy też rodzinne pływanie na dywanie.