Za nami IV piknik „Rodzina razem w Zabrzu”

23.09.2019

Warsztaty plastyczne, warsztaty udzielania pierwszej pomocy, stanowisko profilaktyczne z alkogoglami, symulator odczuć osoby starszej, zabawy i konkursy dla dzieci i rodzin oraz miasteczko 500+ to tylko część atrakcji, jakie czekały na uczestników IV edycji pikniku „Rodzina razem w Zabrzu”, który odbył się w ubiegłą sobotę na osiedlu Janek.

Wśród gości, którzy wzięli udział w sobotnim pikniku znaleźli się m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa oraz radna Sejmiku Województwa Śląskiego Alina Nowak.

– W Zabrzu zawsze żywe są słowa św. Jana Pawła II, który wielokrotnie podkreślał, że „przyszłość Europy idzie przez rodzinę” – stwierdziła podczas pikniku prezydent Zabrza. – Dowodem na to, że wyjątkowo bliskie jest nam to przesłanie jest m.in. Metropolitalne Święto Rodziny, które organizujemy w naszym mieście od dwunastu lat. Temu wyjątkowemu wydarzeniu przyświeca jeden cel – promocja rodziny i wartości z nią związanych.

W trakcie pikniku prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa wręczyły nagrody w konkursie plastycznym na portret rodzinny.

Celem pikniku była integracja rodzin z dziećmi, promowanie wartości rodzinnych, idei wspólnego spędzenia czasu, a także promocja programów polityki społecznej o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.