Plac zabaw oraz mini miasteczko ruchu drogowego w Kończycach

23.09.2019

W ub. sobotę, w Przedszkolu nr 29 w Zabrzu Kończycach, odbył się piknik rodzinny. Okazją do zorganizowania go było oddanie do użytku placu zabaw wraz z mini miasteczkiem ruchu drogowego. Inwestycja zrealizowana została w ramach Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego.

W wydarzeniu udział wzięli: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, pełnomocnik prezydenta Zabrza ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień Jan Szulik oraz ks. Andrzej Żmuda, proboszcz Parafii Bożego Ciała w Zabrzu.

Projekt pn. „Bajkowy plac zabaw z mini miasteczkiem ruchu drogowego” opracowany został z myślą o mieszkańcach korzystających z terenów zielonych z dzielnic Kończyce, Pawłów i Guido. W czerwcu w Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Wiśnia” powstał bajkowy plac zabaw, a we wrześniu przy Przedszkolu nr 29 właśnie miasteczko ruchu drogowego, pozwalające na miłe spędzanie czasu oraz naukę bezpiecznych zasad zachowania najmłodszym mieszkańcom miasta.

W programie sobotniego pikniku znalazły się również: pasowanie przedszkolaków, wręczenie nagród zwycięzcom w rodzinnym konkursie na najpiękniejszy latawiec oraz prezentacja ptaków drapieżnych. Mali uczestnicy pikniku mieli także okazję do zwiedzenia samochodu pożarniczego.