Nowa firma w zabrzańskiej strefie ekonomicznej

23.09.2019

W zabrzańskiej strefie ekonomicznej odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy Eksport Pack Polska z udziałem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, prezesa Eksport Pack Polska Łukasza Pietrzyka oraz Biona Torbena, szefa Exportverpackung Sehnde GmbH. Do udziału w inauguracji zaproszeni zostali także pracownicy EPP oraz klienci firmy.

– Od momentu zakupu przez Państwa tego terenu upłynęło niewiele ponad półtora roku. Gratuluję sprawności działania, życzę dalszych sukcesów oraz satysfakcji z podejmowanych wyzwań – mówiła w trakcie uroczystości prezydent Zabrza. – Inwestując w tereny będące częścią strefy, czy rozbudowując infrastrukturę drogową stworzyliśmy przestrzeń posiadającą wszelkie atuty zachęcające do realizacji tutaj planów biznesowych. Działalność specjalnej strefy ekonomicznej zwiększa atrakcyjność biznesową miasta i przyczynia się do jego zrównoważonego rozwoju.

Eksport Pack Polska zajmuje się produkcją indywidualnych skrzyni, klatek, palet, konstrukcji specjalnych i innych opakowań eksportowych, jak również pakowaniem eksportowym towarów z różnych branż – maszyn, urządzeń, linii produkcyjnych, przesyłek wielkogabarytowych i wielu innych.

Strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o wielkości od 0,5 do 21 hektarów. Jej atuty to dogodna lokalizacja, w sercu ponaddwumilionowej metropolii; infrastruktura drogowa opierająca się na autostradach A1 i A4 oraz bliskość lotniska w Pyrzowicach. Zabrzańska strefa ekonomiczna skupia obecnie 24 firmy, które zatrudniają ok. 1500 osób. W Eksport Packu pracę znalazło już 40 osób, a na tym z pewnością nie koniec.