Zabrze przestrzenią rozwoju

Konkurs "Zielone Zabrze" rozstrzygnięty

23.09.2019

Już po raz 24. rozstrzygnięto konkurs "Zielone Zabrze", w którym działkowcy i ogrodnicy-amatorzy wyróżniani są za wkład na rzecz upiększania swoich ogrodów. Oficjalne wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w miniony piątek (20 września) w restauracji "Pod Kasztanami" w Zabrzu.

– Wszyscy powinniśmy pamiętać, że aż 60 procent powierzchni Zabrza to tereny zielone. Cieszymy się bardzo, że prócz łąk i lasów, mamy także tereny, o które dbają mieszkańcy naszego miasta. Dziś właśnie chcemy nagrodzić tych, którzy z zaangażowaniem pielęgnują swoje ogrody, a więc dbają również o piękno całego naszego miasta – gratulowała uczestnikom konkursu Katarzyna Dzióba, zastępca prezydenta Zabrza.

Wyróżniono blisko 70 osób, które zgłosiły się w kategoriach „najpiękniejszy balkon", „najpiękniejszy ogród przydomowy", „najpiękniejszy zieleniec na osiedlu mieszkaniowym", „najpiękniejszy zieleniec przed zakładem pracy", „najpiękniejszy ogród działkowy" oraz „najpiękniejsze rodzinne ogrody działkowe". Nagrody trafiły więc nie tylko do osób prywatnych, ale również przedstawicieli instytucji i zakładów pracy.

Organizatorem konkursu jest Urząd Miejski w Zabrzu, który już teraz zaprasza do udziału w przyszłorocznej edycji.

Lista laureatów konkursu "Zielone Zabrze" 2019 w załączeniu.