Miejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze

19.09.2019

Już w najbliższą sobotę, 21 września, odbędą się Miejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta Zabrze oraz Festyn Strażacki. Zawody rozpoczną się o godz. 12:00 na boisku sportowym KS Społem w Grzybowicach (ul. Traktorzystów 1).Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik.

W zawodach udział wezmą drużyny seniorskie i młodzieżowe z OSP Makoszowy, Kończyce, Grzybowice i Mikulczyce. Do rywalizacji staną cztery drużyny seniorów i trzy młodzieżowe. Przewidziano dwie konkurencje. Pierwsza to sztafeta strażacka, w której pałeczką będzie prądownica (końcówka węża gaśniczego). Strażacy będą musieli pokonać wiele przeszkód: płotki, dwumetrowy mur, równoważnię czy wykonać skok w dal.

Druga konkurencja to ćwiczenia bojowe. Grupa strażaków musi uruchomić pompę, rozwinąć linie gaśnicze, podpiąć i uruchomić rozdzielacze i prądownice i wreszcie strumieniem wody trafić do celu.

O godz. 15:00 zaplanowano wręczenie nagród oraz ślubowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Ponadto o godz. 16:00 rozpocznie się Festyn Strażacki dla mieszkańców Zabrza.

W programie:
– gry i zabawy dla dzieci,
– event siłowni RESHAPE,
– dobrze zaopatrzony bufet

Organizatorami wydarzenia są: Zarząd Miejski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zabrzu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, Ochotnicza Straż Pożarna w Grzybowicach oraz Urząd Miejski w Zabrzu.

Wstęp Wolny!