VI Zabrzański Budżet Partycypacyjny – wstępne wyniki oceny projektów

11.09.2019

W naszym mieście trwa szósta edycja Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. 29 lipca zakończył się czas składania wniosków. Mieszkańcy zgłosili 102 projekty o łącznej wartości przeszło 16 mln zł. Zakładany limit wydatków na projekty z bieżącej edycji budżetu obywatelskiego to 5 mln 50 tys. zł.

Listę projektów, które zostaną zrealizowane w ramach tej edycji poznamy 24 października.

Natomiast 9 września poznaliśmy wstępne wyniki oceny projektów, które opublikowane zostały pod adresem: https://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/budzet-partycypacyjny/vi-edycja/ocena-wnioskow.

Przypominamy, że w terminie siedmiu dni kalendarzowych od dnia opublikowania wyników wstępnej oceny wnioskodawca ma możliwość odwołania się od niedopuszczenia projektu do głosowania. Odwołanie wnosi się do prezydenta miasta Zabrze, który rozpatruje je również w terminie siedmiu dni kalendarzowych.

Szczegółowe warunki odwołania od decyzji o niedopuszczeniu projektu do głosowania określa Regulamin konsultacji z mieszkańcami w formie budżetu obywatelskiego „Zabrzański Budżet Partycypacyjny” dotyczących wyboru zadań do wpisania do projektu budżetu miasta Zabrze na rok 2020, który odstepny jest TUTAJ