Zabrze przestrzenią rozwoju

Przedsiębiorcy i mieszkańcy wzięli udział w VII Pikniku w Rytmie Firmy

09.09.2019

Występy muzyczne, zawody sportowe, bezpłatne dmuchańce dla najmłodszych czy gra miejska to tylko część atrakcji, jakie czekały na uczestników VII edycji Pikniku w Rytmie Firmy, która odbyła się na terenie zabrzańskiej strefy ekonomicznej 6 września.

W trakcie Pikniku tradycyjnie można było odwiedzić stoiska wystawiennicze, które miały na celu promocję lokalnych producentów i ich produktów, a także nawiązanie współpracy z nowymi partnerami handlowymi. Piknik w Rytmie Firmy jest imprezą wystawienniczo-handlową organizowaną przez Miasto Zabrze, skierowaną do przedsiębiorców reprezentujących różne branże. Przedsiębiorcy uczestniczący w Pikniku mają możliwość zapoznania się z ekspozycją towarów i usług branży sportowej, poznania smaków kuchni zabrzańskich restauratorów. Mogą też skorzystać z bezpłatnych porad w kilku punktach doradczych.

Uczestnicy mają szansę zasięgnąć informacji o możliwościach eksportu własnych produktów na rynki zagraniczne; poznać zasady prowadzenia działalności gospodarczej za granicą; zasięgnąć informacji o branżach i rynkach zagranicznych; skorzystać z bezpłatnych konsultacji prawnych w tematach związanych z działalnością gospodarczą czy też dowiedzieć się o ulgach i zwolnieniach podatkowych obowiązujących na terenie miasta.