X Zabrzańskie Klasyki Nocą

03.09.2019

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji po raz dziesiąty w naszym mieście organizuje imprezę Zabrzańskie Klasyki Nocą. Tym razem przy wsparciu Muzeum Górnictwa Węglowego. Będzie to spotkanie miłośników klasycznej motoryzacji z całego regionu, a nawet spoza niego – swoją obecność zapowiedziały ekipy z Krakowa i Wrocławia!

Zabrzańskie Klasyki Nocą odbędą się 7 września (sobota), na terenie parkingu przy pl. Warszawskim. Start o godz. 15:00.

O godz. 15:45 z parkingu ruszy parada pojazdów zabytkowych, która przemierzy ulice centrum miasta, Zaborze, Biskupice, Mikulczyce i Maciejów.

Na terenie Parku 12C uczestników czeka szereg atrakcji: koncert zespołu Blue Dragonfly, kurs pierwszej pomocy, prezentacja wyposażenia specjalistycznego radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy policji czy specjalny pokaz przygotowany przez Szkołę Nauki Jazdy i Ratownictwa Medycznego MOTORAT oraz Pogotowia Ratunkowego Eskulap.

Choć to nie jest ostatnia impreza organizowana przez Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, traktujemy ją jako zakończenie sezonu letniego. I dlatego tym bardziej zapraszamy! Rzecz jasna na imprezie pojawi się także pełen zakres pojazdów zabytkowych produkcji europejskiej, amerykańskiej czy japońskiej!

Będzie to świetna okazja, aby zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Wśród lincolnów, buicków czy amerykańskich wersji mercedesów pojawią się także fiaty 125p i 126p, trabanty, zastawy, polonezy, wartburgi czy datsuny i zabytkowe toyoty.

Choć Muzeum Górnictwa Węglowego gościło Zabrzańskie Klasyki Nocą już kilkukrotnie, to po raz pierwszy zabytkowe pojazdy zawitają w Parku 12C! Przypomnijmy, że to nie tylko turystycznie atrakcyjne miejsce pełne górniczej historii. To też ciekawa przestrzeń dla dzieci i młodzieży oraz znakomity wybór na krótki odpoczynek.

Wszelkie aktualności na temat Zabrzańskich Klasyków Nocą można także znaleźć na Facebooku (fanpage Zabrzańskie Klasyki Nocą oraz fanpage Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, a także na stronie internetowej www.ZSMM.pl.