Przed nami XV Dzień Nauki

03.09.2019

Stoiska interaktywne, pokazy nowych technologii, eksperymenty chemiczne i fizyczne czy strefa sportu i motoryzacji to tylko część atrakcji, na które mogą liczyć uczestnicy XV Dnia Nauki zaplanowanego na 13 września.

Celem tego wydarzenia jest jak najszersza popularyzacja aktywności instytucji naukowo-badawczych, edukacyjnych, szkoleniowych oraz firm, klubów i stowarzyszeń nie tylko z terenu Zabrza, ale z całego regionu. Dzień Nauki ma promować, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej, najważniejsze osiągnięcia naukowe i techniczne. Rozbudzać zainteresowania, w sposób interaktywny, przystępny i niekonwencjonalny. Zachęcać do bliższego poznania dziedzin, które wydawać się mogą trudne, nieznane, czasem z pozoru mało ciekawe.

Tegoroczna edycja Dnia Nauki zorganizowana zostanie w Parku 12C przy ul. Sienkiewicza 43. Stanie tam miasteczko namiotowe oraz scena. Impreza potrwa od godz. 9.00 do godz. 14.00.

W programie:
-interaktywne stoiska
-pokazy nowych technologii
-eksperymenty chemiczne i fizyczne
-strefę sportu i motoryzacji
-możliwość zwiedzania Parku Techniki Wojskowej
-zwiedzanie podziemi Sztolni Królowa Luiza w ramach realizującej podstawę programową lekcji edukacyjnej w promocyjnej cenie 25,00/os.

Organizatorem Dnia Nauki jest Miasto Zabrze oraz Sztolnia Królowa Luiza Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.