Przed nami kolejne spotkania z cyklu "Kryminalne zagadki Śląska"

29.08.2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza na kolejne spotkania z cyklu "Kryminalne zagadki Śląska". Jest to projekt realizowany w br. z finansowym wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Partnerstwo dla książki".

Do tej pory MBP w Zabrzu gościła już kilkunastu znakomitych autorów powieści kryminalnych i sensacyjnych w tym m.in.: Wojciecha Bauera, Marcina Melona, Wojciecha Chmielarza, Przemysława Semczuka, Janusza L. Wiśniewskiego czy też Małgorzatę i Michała Kuźmińskich.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 12 września, o godz. 17.00, w pubie Oficyna przy ul. Wolności 211. Tym razem gościem specjalnym będzie Wojciech Chmielarz – pisarz i dziennikarz. Autor cyklu książek o Jakubie Mortce, laureat nagrody Wielkiego Kalibru za powieść „Przejęcie” oraz nagrody Złoty Pocisk za "Żmijowisko. Podczas spotkania odbędzie się promocja jego najnowszej książki „Rana”.

Do końca br. zaplanowano jeszcze sześć spotkań, w trakcie których spotkamy m.in.: Ryszarda Ćwirleja, Andrzeja Stasiuka, Roberta Małeckiego oraz Krzysztofa Zajasa. 28 listopada odbędzie się natomiast seminarium pt. "Druga strona kryminalnej fikcji" z udziałem Adama Regiewicza i Krzysztofa Zajasa.

Na projekt „Kryminalne zagadki Śląska” składają się wydarzenia mające zarówno tradycyjną formę promocji czytelnictwa (spotkania autorskie, warsztaty), jak i nowatorską (gry terenowe, escape room). Wszystkie one mają podstawowe zadanie: zaprosić do biblioteki nowych czytelników, którym przez pryzmat powieści kryminalnych pokazuje się, że czytanie książek może być ekscytującą formą rozrywki oraz spędzania wolnego czasu. W ramach projektu są też realizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży. Odpowiednio i w ciekawy sposób przedstawiona literatura kryminalna może być początkiem ich stałych i długoletnich kontaktów ze słowem pisanym.