XIX Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych

31.07.2019

Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych już na stałe wrosły w kalendarz imprez sportowych na terenie Zabrza. Od 2000 roku organizują je: Miasto Zabrze oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Gliwickiej. Odbywają się co roku w ostatnią niedzielę września. Ideą przewodnią tego wydarzenia jest promowanie aktywnego i rodzinnego spędzania czasu oraz popularyzacja sportu kolarskiego.

Głównym adresatem wyścigów są osoby nietrenujące kolarstwa na co dzień. Podczas imprezy osoby takie mają okazję wystartować w odpowiednich dla siebie kategoriach wiekowych i zmierzyć się z innymi w atmosferze fair play i dobrej zabawy. Jest to również okazja do oddziaływania wychowawczego na młodzież i uczenia zdrowej rywalizacji. Wyścigi dają też możliwość wyłonienia młodych talentów trenerom okolicznych klubów sportowych.

W tym roku Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych odbędą się 29 września. Start: skrzyżowanie ul. Bytomskiej i Hagera, godz. 13.00.

Zapisy rozpoczną się o godz. 12.00. Należy mieć przy sobie dowód osobisty (legitymację), a osoby niepełnoletnie także pisemną zgodę rodziców. Formularze zgody są do ściągnięcia na stronie internetowej zawodów, będą też dostępne na miejscu.

Po raz drugi, we współpracy ze Śląskim Związkiem Kolarskim, na trasie wyścigów w godzinach 12.00-12.30, będą się ścigali młodzi adepci kolarstwa profesjonalnego.

– Nasze wyścigi są przeznaczone dla wszystkich – od przedszkolaków do emerytów – komentuje ks. Rafał Wyleżoł, pomysłodawca Zabrzańskich Szosowych Wyścigów Rowerowych Niezrzeszonych oraz jeden z głównych organizatorów imprezy. – Każdy znajdzie swoje miejsce w odpowiedniej – jednej z dziesięciu – kategorii wiekowej. Każdy ma szanse, gdyż zmagania są przeznaczone dla osób niezrzeszonych, nietrenujących kolarstwa na co dzień. Zapraszamy całe rodziny do aktywnego i radosnego spędzenia z nami niedzielnego popołudnia.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na: www.wyscigizabrze.pl i Facebooku.