Wyniki tegorocznych matur w Zabrzu

05.07.2019

Czas ogłaszania wyników egzaminu maturalnego to niecierpliwe oczekiwanie uczniów, ich rodziców oraz szkół. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie ogłosiła wczoraj wstępne wyniki egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju br. w województwie śląskim.

Wyniki zabrzańskich maturzystów zasługują na pochwałę. Zdawalność egzaminu maturalnego znalazła się na poziomie 80,87 proc., co daje 12 miejsce wśród 36 powiatów. To nie przypadek, a efekt trudnej i ciężkiej pracy zabrzańskich szkół. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim 9 miejsce w klasyfikacji wyników na poziomie podstawowym z matematyki oraz 11 miejsce z języka angielskiego. Tak dobre wyniki egzaminu maturalnego z pewnością otworzą wiele drzwi uczelni wyższych młodym zabrzanom.

W województwie śląskim do egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej przystąpiło prawie 27 tysięcy tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Z danych OKE wynika, że spośród wszystkich zdających, 80 proc. osób otrzymało wynik pozytywny i zdało egzaminy. Tegoroczni maturzyści egzamin dojrzałości zdali lepiej niż ubiegłoroczni.

Szczegółowe wyniki z dodatkowych przedmiotów można znaleźć na stronie: www.oke.jaworzno.pl

Pełne wyniki egzaminu, które uwzględnią wyniki zdających w czerwcu i sierpniu, będą dostępne 11 września br.