Zabrze przestrzenią rozwoju

Zabrze promowało się w Pradze

18.06.2019

15 czerwca, na zaproszenie Ambasador Polski w Pradze Barbary Ćwioro oraz dyrektora praskiego Instytutu Polskiego Macieja Ruczaja, delegacja miasta Zabrze z prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik na czele uczestniczyła w wydarzeniu pn. „Promocja Polski – Miasta i Regiony,” które odbyło się w ogrodach Ambasady Polskiej w Pradze.

Oprócz naszego miasta w stolicy Czech zaprezentowały się także inne polskie miasta i regiony w tym m.in.: Warszawa, Wrocław, Kraków, Tarnów, Opole oraz województwa: dolnośląskie, małopolskie i opolskie. Nasze miasto wspólnie z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprezentowało swój potencjał w zakresie turystyki, kultury, nauki i sportu. Zorganizowano również konkursy, quizy i loterie. Zabrzańskie materiały promocyjne zostały przygotowane w języku czeskim. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Pragi.