Za nami akcja "Gotowi na wakacje!"

18.06.2019

Kilkaset uczniów zabrzańskich placówek oświatowych wzięło udział w akcji "Gotowi na wakacje!", która odbyła się wczoraj na promenadzie Areny Zabrze. Partnerem generalnym wydarzenia był Tauron, a głównym organizatorem Miasto Zabrze.

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, Straży Miejskiej w Zabrzu oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu przekazywali najłodszym mieszkańcom naszego miasta wiedzę o tym, jakie zachowywania są bezpieczne.

Celem akcji „Gotowi na wakacje!” było bowiem zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. W trakcie spotkania promowane były bezpieczne zachowania we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne w tym zakresie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie zasady warto stosować, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji zarówno w podróży, nad wodą, w górach, w lesie, a także w Internecie.

Na promenadzie Areny Zabrze można było zobaczyć radiowozy Policji i Straży Miejskiej, a także wóz strażacki. Odbyły się również pokazy sprzętu ratowniczego, pierwszej pomocy i znakowanie rowerów. W programie wydarzenia przewidziano także występy gimnastyczne (fitnesowe) oraz występ rolkarzy.