Zabrze przestrzenią rozwoju

Za nami XIII Festiwal Kwiatów

17.06.2019

Już po raz trzynasty w Miejskim Ogrodzie Botanicznym odbył się Festiwal Kwiatów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W trakcie dwudniowej imprezy licznie przybyli mieszkańcy naszego miasta i regionu podziwiali bogatą roślinność i kolorowe rabaty kwiatów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ogrodnicze z sadzonkami: ziół, bylin i krzewów ozdobnych. Pracownicy ogrodu udzielili wiele praktycznych porad z zakresu hodowli i pielęgnacji roślin. Ciekawie prezentowała się oferta rękodzieła artystycznego: ceramika, biżuteria, papieroplastyka.

Na scenie wystąpili laureaci konkursów poetyckich i muzycznych. W letnim repertuarze doskonale czuła się Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod dyrekcją Henryka Mandrysza. Dużo pozytywnej energii zawierał koncert zespołu i chóru gospel „ Z miłości”. Dla miłośników nowych brzmień, bluesa i rocka zagrały zespoły: Tukey, Blues Bazar i Highway.

O wyjątkowości i historii zabrzańskiego ogrodu botanicznego na mapie miasta i regionu mówił zastępca prezydenta Miasta Zabrze -Krzysztof Lewandowski, który uczestniczył w otwarciu Narodowej Kolekcji Żurawek i nowej ścieżki edukacyjno-dydaktycznej w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu.