Ulicami Zabrza przeszedł "Marsz dla Życia i Rodziny"

17.06.2019

W niedzielne popołudnie z placu Wolności wyruszył "Marsz dla Życia i Rodziny" organizowany przez Centrum Życia i Rodziny. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Uczestnicy marszu przeszli z placu Wolności do kościoła pw. św. Wojciecha przy ul. Heweliusza, gdzie o godz.15.30 uroczystą mszę świętą odprawił biskup pomocniczy diecezji gliwickiej Andrzej Iwanecki. W liturgii uczestniczył m.in. zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski. Po nabożeństwie przygotowano dla rodzin z dziećmi wiele atrakcji, w tym m.in.: dmuchańce, gry i zabawy ruchowe. Swoją ofertę prezentowały wydawnictwa książkowe.

O znaczeniu rodziny w życiu społecznym mówił bp Iwanecki, podkreślając jej śląski rodowód oparty na wartościach. Inicjatywy i wsparcie dla rodzin realizowane przez władze miasta, to zadania które przedstawił zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski.

Dla wszystkich uczestników marszu zagrał na scenie krakowski zespół niemaGotu.

"Marsz dla Życia i Rodziny" każdego roku organizowany jest pod innym hasłem. Tym razem brzmiało ono: Polska rodziną silna.
Zabrzański marsz był częścią obchodów 20. rocznicy pobytu Jana Pawła II na Śląsku. Dzisiaj, przy kościele pw. św. Wojciecha w Zabrzu, stoi krzyż z ołtarza z gliwickiego lotniska, na którym papież spotkał się z wiernymi 17 czerwca 1999 r.