Zabrze przestrzenią rozwoju

"Gotowi na wakacje!" – o bezpieczeństwie na promenadzie Areny Zabrze

13.06.2019

Miasto Zabrze zaprasza młodzież szkolną na spotkanie instruktażowe dotyczące bezpieczeństwa w czasie wakacji. Akcja „Gotowi na wakacje!” odbędzie się 18 czerwca, w godz. 9.00-13.00, na promenadzie Areny Zabrze. Partnerem generalnym wydarzenia jest Tauron.

Wśród partnerów tego wydarzenia są m.in.: Komenda Miejska Policji w Zabrzu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, Straż Miejska w Zabrzu oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu.

Celem akcji „Gotowi na wakacje!” jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. W trakcie spotkania promowane będą bezpieczne zachowania we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne w tym zakresie. Uczestnicy akcji dowiedzą się, jakie zasady warto stosować, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji zarówno w podróży, nad wodą, w górach, w lesie, a także w Internecie.

Na promenadzie Areny Zabrze będzie można zobaczyć radiowozy Policji i Straży Miejskiej, a także wóz strażacki. Będą pokazy sprzętu ratowniczego, pierwszej pomocy i znakowanie rowerów. W programie wydarzenia przewidziano także występy gimnastyczne (fitnesowe) oraz występ rolkarzy.