Przed nami XIII Festiwal Kwiatów

07.06.2019

Miasto Zabrze już po raz trzynasty zaprasza do Miejskiego Ogrodu Botanicznego na Festiwal Kwiatów, który w tym roku odbędzie się 14 i 15 czerwca. Tegoroczna edycja imprezy łączyć będzie nie tylko „Naturę, Sztukę i Piękno”, co jest równolegle hasłem promocyjnym imprezy, ale również promować będzie ekologię i bezpieczeństwo.

– Wśród wielu zabrzańskich perełek nasz ogród botaniczny jest szczególnym miejscem na mapie miasta i regionu. Bogata roślinność i liczne ekspozycje zieleni, a także szeroka oferta edukacyjna i kulturalna sprawiają, że mieszkańcy i goście chętnie korzystają z licznych propozycji spędzania wolnego czasu. Jedną z nich jest właśnie Festiwal Kwiatów – mówi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Festiwal obfitować będzie w warsztaty dla dużych i małych, chociażby warsztaty ogrodnicze i zielarskie, animacje, zabawy i wreszcie przedstawienie przygotowane przez utalentowanych przedszkolaków-wierszolaków. Miłośnicy produktów ekologicznych również znajdą coś dla siebie – od stoisk ze zdrową żywnością, sadzonek ziół po torby filcowe i kolczyki plecione na szydełku. No i oczywiście kwiaty! Kolorowe krzewy, byliny, jedno czy dwuletnie – do wyboru, do koloru.

Co to za festiwal bez muzyki? Na scenie usłyszeć będzie można takich artystów, jak popularną Orkiestrę Górniczą Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Tukej, Blues Bazar i wreszcie Highway.

Organizatorami są Miasto Zabrze, Centrum Organizacji Pozarządowych i Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu. Wstęp wolny!

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na plakacie oraz na stronie www.festiwalkwiatow.zabrze.pl.