"Herbert: poezja na wolności" – koncert zespołu Stonage full of sun

06.06.2019

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu zaprasza na koncert zespołu Stonage full of sun z gościnnym udziałem Marty Zamory, który odbędzie się juz w najbliższą niedzielę (9 czerwca) o godz. 18.00 na scenie kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu przy ul. Park Hutniczy 11. Wstęp wolny.

Zespół Stonage Full of Sun swoim graniem stara się wykorzystać w muzyce przestrzeń i różnorodność. Ma być w nim dzikość, żywioł i energia, ale też luz i finezja. Członkowie grupy starają się, aby ich muzyka dawała odbiorcom poczucie wolności i siły wewnętrznej. Łączą surowe brzmienia bluesa z ciężkimi riffami i mocną perkusją, pokazując, że gitara akustyczna nie musi być skazana na lekkie granie.

"Herbert: poezja na wolności" to projekt, który zrealizowali na zlecenie i z powodzeniem grają jako zespół z gościnnym udziałem Marty Zamory. To godzina świetnej muzyki – trzy utwory są autorstwa Grzegorza Turnaua i Przemysława Gintrowskiego – pozostałe to ich własne kompozycje do wierszy Zbigniewa Herberta.

Koncert organizowany jest w ramach projektu "To lubię. Bibliotekarze dzielą się pasjami" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.