Do Zabrza zawita "Miłosz Festival"

06.06.2019

Zapraszamy na kolejną, zabrzańską odsłonę Festiwalu Miłosza, w ramach której 10 czerwca (poniedziałek), na poziomie 320 Kopalni Guido w Zabrzu, odbędzie się spotkanie z Tomasem Venclową, a następnie rozmowa „Wspominamy mistrza. Czesław Miłosz” z udziałem, m.in.: Anthony’ego Miłosza (syna poety), prof. Aleksandra Fiuta, prof. Leonarda Neugera, Jerzego Illga, czy prof. Józefa Olejniczaka.

Spotkanie z Tomasem Venclową rozpocznie się o godz. 17.00, a poprowadzi je Maciej Szczawiński. Natomaist na godz. 18.00 zaplanowano rozmowę "Wspominamy Mistrza: Czesław Miłosz", którą moderował będzie Józef Olejniczak.

Szczegółowe informacje i rezerwacja pod nr. tel.: 32 271-40-77. Zjazdy pod ziemię od godz. 16.30. Cena zjazdu 1 zł.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Zabrze, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Instytut Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Fundacja Miasto Literatury oraz Krakowskie Biuro festiwalowe.

Więcej na: www.milosfestival.pl; www.kopalniaguido.pl oraz www.pokladykultury.pl