Okrągły stół w Zabrzu – Miejsce Śląska w Europie

05.06.2019

Miasto Zabrze oraz Gazeta Wyborcza zapraszają do udziału w projekcie „Okrągłe Stoły” – Wielka Debata Wyborczej”, który organizowany jest z okazji 30. rocznicy wolnych wyborów. Tym razem rozmawiać będziemy o tym, co Śląsk może dać Europie. Jakie wartości decydują o tym, kim są mieszkańcy tego miejsca?? Jak się odnajdują się w Europie? Spotkanie odbędzie się 6 czerwca w Arenie Zabrze, w godz. 12.30-14.00.

Przez ostatnie lata Śląsk przeszedł niezwykłą przemianę, to dobre miejsce do Pracy i życia. Jak to przekuć w sukces regionu? Jakie śląskie wartości i idee warto pielęgnować? Z czego powinniśmy być dumni? Czym możemy się szczycić? Jakimi wartościami warto pochwalić się w Europie? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy panelu dyskusyjnego, do którego zostali zaproszeni eksperci: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, dr Anna Adamus-Matuszyńska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dr hab. Piotr Kulas – badacz polskiej inteligencji, dr Tomasz Słupik – politolog z Uniwersytetu Śląskiego, Oskar Grąbczewski – architekt, Marcin Bartosz z firmy Fortum, Zbigniew Stryj – aktor, zastępca dyrektora Teatru Nowego w Zabrzu oraz Mirosław Neinert – aktor, dyrektor Teatru Korez.

Debatę poprowadzi Przemysław Jedlecki, redaktor „Gazety Wyborczej”.
Wstęp wolny.