INDU – BAL CARBONADA w Muzeum Górnictwa Węglowego

03.06.2019

Czym zaskoczy nas Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu w trakcie tegorocznej Industriady? Przekonamy się już 8 czerwca podczas…Carbonady. Zapowiada się jak zwykle ciekawie – bedzie bal, będzie muzyka, będą koncerty i wystawa industrialnych obrazów. Będzie nawet parada, która wystartuje z placu Warszawskiego o godz. 10.30. by dotrzeć o godz. 12.00 do Parku 12C Sztolni Królowa Luiza.

CARBONADA rozpocznie się od Sztrik&Szik w Kopalni Guido. Uczestnicy bawić będą się 320 metrów pod ziemią przy ,,Dźwiękach Kopalni” i zobaczą… Taniec Maszyn. W drodze na będzie można wstąpić do magicznych podziemi Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu i odkryć ich tajemnice. Przenieś się w czasie i spotkać niebanalne postacie…

Wyjątkowa aranżacja i nietypowi goście ,,Niemego balu” wprowadzą uczestników w klimat CARBONADY. Jak zapowiadają organizatorzy mocnym akcentem będzie autorska wystawa Kornela Wilczka, w trakcie której artysta zaprezentuje swoje industrialne obrazy malowane techniką ARS METALIKA.

Wybierając strój na bal w trakcie Sztiglowania pod ziemią w Sztolni Królowa Luiza będzie można pomóc zmienić image maszyn górniczych, a w Porcie Sztolni Królowa Luiza przy ul. Karola Miarki 8 zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 

O godz. 10.30 z placu Warszawskiego wystartuje Parada Carbonada. Jej uczestnicy mogą liczyć na:

– widowiskową platformę

– historię na czterech kołach

– górniczy akcent

– ryk silników.

Metę przewidziano o godz. 12.00 w Park 12C Sztolni Królowa Luiza przy ul. Sienkiewicza 43 (trasa: https://link.do/Qpx1d ).

Ponadto przewidzaino również całodzienne atrakcje w Parku 12C, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie:

* warsztaty dla dzieci- tworzenie biżuterii i ozdób z węgla oraz konstrukcji z kreatywnych słomek

* animacje

* gry wielkoformatowe

* zabawy sportowo- ruchowe

* malowanie na folii

* kopalnia przyszłości – wizja kopalni za 220 lat

* gastronomia.

A wieczorem koncert zespołu Mikromusic oraz show grupy Patman Crew w Parku Techniki Wojskowej.

Więcej informacji o Carbonadzie znajdziecie Państwo na stronie: www.muzeumgornictwa.pl