Nowe osiedle przy ul. Trocera

31.05.2019

Przy ul. Trocera odbyła się dzisiaj uroczystość, w trakcie której klucze do swoich nowych mieszkań odebrały 72 rodziny. W naszym mieście powstało nowoczesne, przytulne osiedle na miarę XXI wieku składające się z sześciu czterokondygnacyjnych budynków. To kolejna udana inwestycja ZBM-TBS Sp. z o.o. w Zabrzu.

Mieszkania przy ul. Trocera zostały zaplanowane tak, aby spełniać wszelkie potrzeby najemców. Są to zarówno kawalerki, jak również mieszkania dwu i trzypokojowe o powierzchni od 33 m2 do 65 m2.

To osiedle pięknie wkomponowuje się nie tylko w dzielnicę, ale w całe miasto. Jest z jednej strony kameralne, a z drugiej bardzo dobrze usytuowane. Myślę, że każdy, kto szanuje swój czas, marzy o takim miejscu do zamieszkania – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Koszt inwestycji to ok. 15 mln zł, z czego ok. 50 proc. Spółka pozyskała z kredytu zaciągniętego w Banku Gospodarstwa Krajowego. Pozostałe środki to dofinansowanie miasta Zabrze oraz środki własne Spółki, w tym partycypacja.
Wykonawcą inwestycji jest firma STB Sp. z .o. o. z siedzibą w Częstochowie, będąca liderem Konsorcjum