Majowe Granie tym razem w rytmach muzyki świata

22.05.2019

Majowe Granie to impreza plenerowa o bogatej tradycji, skierowana do szerokiej publiczności – mieszkańców Zabrza oraz okolicznych miejscowości. W tym roku Majowe Granie zabrzmi niezwykle barwnie i radośnie – w rytmach MUZYKI ŚWIATA. Usłyszymy najlepsze zespoły grające muzykę w tym klimacie: Pure Desire, Beltaine, Viva Flamenco! oraz Trebunie-Tutki.

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki organizatorzy przygotowali wiele ciekawych propozycji dla mam i całych rodzin, m.in. szereg animacji, miasteczko atrakcji, konkursy z nagrodami, pokazy taneczne Mistrzowskiej Akademii Tanecznej oraz Cheerleaders Energy. Najmłodsza publiczność bawić się będzie podczas występów grup tanecznych i wokalnych, w tym laureatów zabrzańskich festiwali.

Będzie też mozna wziąć udział w profesjonalnych zajęciach, m.in. warsztatach tanecznych, czy etno-warsztatach, przygotowanych przez Dzielnicowe Ośrodki Kultury. Niewątpliwą atrakcją będą: Festiwal Kolorów, czyli zabawa z proszkami holi oraz Festiwal Balonów. Wielbicieli czworonogów organizatorzy zaproszą do Zakątka Zwierzątek przygotowanego przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psitul mnie.

Majowe Granie to impreza barwna, z dużą dawką muzyki i humoru oraz pysznego jedzenia – jej szeroka oferta gwarantuje dobrą zabawę i rzeszę odbiorców, zarówno tych najmłodszych jak i starszych.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła prezydent Zabrza Pani Małgorzata Mańka-Szulik.