Aukcja dzieł sztuki "Muschalik & Friends"

21.05.2019

W najbliższy czwartek, w Galerii Szyb Wilson przy ul. Oswobodzenia w Katowicach odbędzie się aukcja dzieł sztuki "Muschalik & Friends". Patronat nad tym wydarzeniem artystycznym objęli: Antonii Cygan – rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Johann Bros – przewodniczący Rady Programowej Galerii Szyb Wilson.

Aukcję poprowadzi Mirosław Neinert, a zagra Fortus Quartet.

W sierpniu 2015 roku zaginął w Indiach Bruno Muschalik – syn kierownika Pracowni Fotografii, dr. hab. Piotra Muschalika, prof. Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Niestety, do dzisiaj nie udało się go odnaleźć.

W trakcie minionych lat, zarówno społeczność katowickiej Akademii, jak i przyjaciele oraz środowiska artystyczne naszego regionu starały się wspierać poszukiwania.

Obecnie przyjaciele Piotra postanowili zorganizować kolejną aukcję charytatywną (poprzednie miały miejsce w 2016 roku), mającą na celu sfinansowanie dalszych działań w Indiach.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na wynajęcie ekip poszukiwawczych i pomocników incognito, współpracujących detektywów hinduskich, opłacenie prawnika i pełnomocników oraz zakup biletów lotniczych.

Swoje prace przekazali już organizatorom aukcji m.in.: Piotr Kossakowski, Marta Pogorzelec, Adam Romaniuk, czy Jan Szmatloch.

Więcej nt. wydarzenia na: https://www.facebook.com/brunomuschalik91/

Każda osoba, która zechce wziąć udział w wydarzeniu otrzyma przy zakupie wejściówki-cegiełki (w cenie 30 PLN) unikatową grafikę, przygotowaną specjalnie na ten cel przez Piotra Muschalika w Pracowni Sitodruku prof. Waldemara Węgrzyna.