Zabrze przestrzenią rozwoju

Noc Muzeów 2019 w Zabrzu

15.05.2019

Dla pasjonatów sztuki i wystaw, tylko jedna noc w roku jest aż tak magiczna. Mowa oczywiście o Nocy Muzeów – imprezie, która przyciąga tysiące osób do galerii sztuk, muzeów i miejsc kultury. W Zabrzu obchody tego Święta rozpoczną się 18 maja.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997 roku. Ze względu na sukces tej imprezy, kolejne miasta zaczęły je powielać. Tegoroczna Noc Muzeów w Zabrzu i na Szlaku Zabytków Techniki zapowiada się obiecująco.

Muzeum Miejskie wraz z Liceum Plastycznym w Zabrzu zapraszają 18 maja na „Noc Muzeów z Plastykiem” oraz wieczorne zwiedzanie wystawy „Pogoń za mistrzostwem.

Program obchodów Nocy Naukowców w Muzeum Miejskim w Zabrzu:
Galeria Café Silesia w Zabrzu, ul. 3 Maja 6
godz. 17.00 – „Dyplomarium 2019” – wernisaż wystawy prac dyplomowych absolwentów Liceum Plastycznego w Zabrzu
w godz. 17.00-19.00 – Fotograficzna pamiątka z Nocy Muzeów
w godz. 18.00-20.00 – Narysuj z nami w formacie Mega!
w godz. 18.00-19.00 – Zrób swój badzik
w godz. 20.00-22.00 – PikselArt w muzeum
w godz. 22.00-24.00 – „Performens Adama”
w godz. 20.00-22.00 – Zamaskowana galeria
w godz. 18.00-19.00 – „Autoportrety wielkich mistrzów malarstwa” – pokaz żywych obrazów prezentowanych przez uczniów „plastyka”
o godz. 17.30, 18.30, 19.30, 20.30 – Muzyka na żywo – koncerty uczniów, nauczycieli i przyjaciół szkoły

Muzeum Miejskie w Zabrzu, ul. Powstańców Śląskich 3
w godz. 17.00-24.00 – „Pogoń za mistrzostwem” – zwiedzanie wystawy

"Gdzie Bebok mówi dobranoc" – to tytuł, jaki przyświecał będzie Nocy Muzeów organizowanej przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Już 18 maja, w kompleksie Sztolnia Królowa Luiza i Kopalni Guido na specjalnie przygotowanych trasach spotkać będzie można Heksę rzucającą czary, moczącego nogi Utopka, władcę podziemi Skarbnika, a także samego Beboka. Po przejściu podziemnej trasy i wykonaniu wszystkich zadań każdemu uczestnikowi Nocy Muzeów powinno się udać odpowiedzieć na pytanie: Gdzie Bebok mówi dobranoc?

Na najmłodszych organizatorzy czekają na Podziemnej Trasie Rodzinnej w Sztolni Królowa Luiza. Specjalne zwiedzanie pod hasłem: ,,Legendy Śląskie dla dzieci" na pewno zadowolą najbardziej wymagających turystów.
https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=NOCPKKL

Dla tych trochę starszych przygotowano zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej i Wodnej, oczywiście także w klimacie magii, legend i beboków.
https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=NOCSZTOL
lub https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=NOCWODNA

W specjalnej cenie będzie można zwiedzać także poziom 320.
https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=NOCGUIDO

Szczegółowy program XIV Zabrzańskiej Nocy Muzeów znajdziecie Państwo na stronach internetowych Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (www.sztolnialuiza.pl oraz www.kopalniaguido.pl) oraz na stronie Muzeum Miejskiego w Zabrzu (www.muzeum-miejskie-zabrze.pl).