Zabrze przestrzenią rozwoju

Zapraszamy na Piknik "Wyścig po zdrowie"

14.05.2019

Już w najbliższy piątek w naszym mieście rozpocznie się dwudniowy Piknik Wyścig po Zdrowie. Organizatorzy zapraszają o godz. 10.00 na plac Wolności w Zabrzu!

"Wyścig po zdrowie" to cykl 12 rodzinnych pikników, których tematem przewodnim – oprócz zdrowia – jest jazda na rowerze. Za organizację wydarzenia odpowiada Czesław Lang – szef Tour de Pologne. Impreza miała swoją premierę w kwietniu na Stadionie Narodowym w Warszawie, a już w piątek i sobotę będziemy mogli korzystać ze wszystkich atrakcji jakie przygotowali dla mieszkańców Zabrza organizatorzy.

Piknik to oczywiście także promocja zdrowego trybu życia. Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma możliwość skorzystania ze strefy z bezpłatnymi poradami dietetycznymi oraz zrobienia szeregu badań profilaktycznych m.in.: bezpłatnego badania cholesterolu czy poziomu cukru. Pojawią się również konsultacje fizjoterapeutyczne i warsztaty dotyczące siedzącego miejsca pracy dla dzieci i dorosłych, które pozwolą na zmniejszenie bólu pleców.

W trakcie imprezy uczestnicy będą mogli zwiedzać Muzeum Tour de Pologne. To pierwszy tego typu projekt na świecie. Na niewielkiej przestrzeni zgromadzono mnóstwo pamiątek związanych z naszym narodowym wyścigiem i polskim kolarstwem.

Zabrzanie będą mogli także zmierzyć się w Mini Tour de Pologne Amatorów i zdobyć najlepszy czas na szosowych trenażerach, które są połączone z interaktywną makietą z mikro kolarzami.

Szczegóły na plakacie poniżej: