XI Europejski Kongres Gospodarczy

13.05.2019

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Hali Widowisko-Sportowej Spodek w Katowicach w dniach 13-15 maja 2019 r. odbywa się XI Europejski Kongres Gospodarczy, któremu towarzyszą European Start-up Days.

Kongres odnosi się do sytuacji gospodarczej Polski, Europy, jak również świata, przedstawiając nowe trendy kształtujące klimat dla rozwoju gospodarki.

W programie zaplanowano ponad sto debat, sesji, spotkań i innych wydarzeń wpisujących się w szeroki zakres tematyczny kongresu. Podejmowane są m.in. tematy dotyczące roli młodych ludzi w kreowaniu przyszłości Europy i Unii Europejskiej, międzynarodowej współpracy gospodarczej czy zagadnień zrównoważonego rozwoju.

Na kongresie goszczą politycy, przedstawiciele polskiego rządu, środowisko samorządowe, a przede wszystkim inwestorzy i przedsiębiorcy reprezentujący różne sektory gospodarki.

Kongresowi towarzyszą cykliczne wydarzenie pod nazwą European Start-up Days – spotkania młodych, kreatywnych przedsiębiorców z przedstawicielami biznesu, którzy poszukują nowych możliwości rozwoju.