Dni Otwarte Funduszy Europejskich

10.05.2019

Trwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich, które w naszym kraju odbywają się już po raz szósty. Tegoroczna edycja zaplanowana na 10-12 maja jest wyjątkowa, bo połączona z obchodami 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Zabrze od lat umiejętnie pozyskuje środki unijne, które pozwalają realizować długo oczekiwane projekty poprawiające jakość życia w naszym mieście.

W ostatnich latach wartość ponad 450 projektów zrealizowanych w Zabrzu przy wsparciu z budżetu UE sięgnęła 2,1 mld zł. 1,1 mld zł to bezzwrotne środki pozyskane przez samorząd z Unii Europejskiej. Istotnymi inwestycjami aktualnie realizowanymi w naszym mieście są: Centrum Usług Społecznych i projekt przy Parku Hutniczym 8 w Kwartale Sztuki. Ponadto, Zabrze niedawno pozyskało środki na zrewitalizowanie terenu i utworzenie Parku Geologicznego w Grzybowicach.

Szersze informacje nt. zrealizowanych już w Zabrzu przy wsparciu unijnych funduszy projektów, a także tych, które są aktualnie w fazie realizacji znajdują się na stronie www.um.zabrze.pl w zakładce Projekty unijne i krajowe.

W całej Polsce zaplanowano mnóstwo ciekawych wydarzeń, podczas których beneficjenci funduszy europejskich zaprezentują realizowane zadania. Nie inaczej jest w Zabrzu – Sztolnia Królowa Luiza zaprasza do zwiedzania tras w specjalnej cenie, przygotowanej z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Więcej nt. tej oferty na www.sztolnialuiza.pl