Zabrze przestrzenią rozwoju

Filharmonia Zabrzańska zaprasza na koncert

08.05.2019

"Filharmonicy Solo!" to tytuł koncertu, na który już w najbliższy piątek do sali koncertowej przy ul. Park Hutniczy 7 zaprasza Filharmonia Zabrzańska. Początek – godz. 18.00.

Wykonawcami koncertu będą muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej: Katarzyna Rubin – wiolonczela i Maciej Niedbał – kontrabas. W ich wykonaniu usłyszymy Koncert na dwie wiolonczele i orkiestrę Antonio Vivaldiego (transkrypcja na wiolonczelę i kontrabas). Natomiast Adam Zając (skrzypce) wykona „Wiosnę” z cyklu „Cztery pory roku” tegoż samego kompozytora. Z kolei wiolonczelistka Anna Matera zagra „Kol Nidrei” Maxa Brucha, perkusista Łukasz Grund wykona „Concertino” na ksylofon i orkiestrę japońskiego kompozytora Toshiro Mayuzumi, Marcin Ostrowski na skrzypcach zagra „Fantazję na tematy z Fausta” Henryka Wieniawskiego i wreszcie trębacz Seweryn Mzyk zakończy wieczór brawurowym „Koncertem na trąbkę” Aleksandra Arutuniana.

Oczywiście wszystkim solistom towarzyszyć będzie orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej, a za pulpitem dyrygenckim stanie Sławomir Chrzanowski.