Wkrótce w Zabrzu odbędzie się Majowy Festiwal Tanga 2019

07.05.2019

Już za kilka dni w naszym mieście będziemy mogli podziwiać mistrzów tanga! Do Zabrza przyjedzie kilkuset tancerzy z Polski i zagranicy by uczyć się od najlepszych – mistrzowskich par z Argentyny. A to wszystko w ramach Majowego Festiwalu Tanga 2019 – czterodniowej imprezy, ktora rozpocznie się 9 maja. Organizatorzy zapraszają do Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza, Markowni Dawnej Kopalni Ludwik oraz lokalnych restauracji – Zabrzańskiego Gościnca oraz Trattoria La Vecchia Scuola.

Będzie to już druga edycja festiwalu. Tym razem zaproszono aż cztery pary mistrzowskie: Ivana Terrazas i Sarę Grdan (Argentyna/ Chorwacja), Lorenę González Cattáneo i Gastóna Camejo (Argentyna – mistrzowie świata z 2014), Toniego Kastelan i Elise Roulin (Argentyna) oraz Jakuba Grzybka i Patrycję Cisowską-Grzybek (Polska, Warszawa).  

W piątek, 10 maja, o godz. 19.15 w ramach Majowego Festiwalu Tanga w Zabrzańskim Gościncu odbędzie się pokaz amatorskiego filmu o tangu i Buenos Aires "Tango y Migracion" oraz spotkanie z legendą tanga z Buenos Aires – Carlosem Stasi, a także z autorem filmu Romanem Kalka: https://www.facebook.com/events/847398358948056/

Natomiast w niedzielę, 12 maja, w ramach festiwalu zagra orkiestra Tangoddess.

Dodatkowo w ramach imprezy odbędą się bezpłatne lekcje tanga dla początkujących (sobota i niedziela, początek o godz. 11.00, Markownia dawnej Kopalni Ludwik). 

Szczegółowy program festiwalu znajdziecie Państwo TUTAJ

Więcej informacji o Majowym Festiwalu Tanga: www.maytangofestival.eu