Rajd Śmiercioodpornych po raz trzeci

23.04.2019

 Fantastyczna atmosfera, cały dzień na motocyklu, 30 wyjątkowych zadań rozrzuconych po całym Zabrzu, rywalizacja z innymi motocyklistami, ale także z własnymi słabościami – to tylko część tego, co gwarantują organizatorzy trzeciej edycji Rajdu Śmiercioodpornych. Stowarzyszenie Śmiercioodporni we współpracy ze Szkołą Jazdy i Ratownictwa Drogowego MotoRat oraz szeregiem partnerów zapraszają już 12 maja!

Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 na placu Warszawskim w Zabrzu. Metę wyznaczono w Parku 12C przy ul. Sienkiewicza 43, kolejnym fantastycznym punkcie na turystycznej mapie Zabrza!

To impreza dla każdego fana jednośladów, bez względu na posiadany motocykl czy motorower, który chce dobrze się bawić i w ciekawy sposób spędzić niedzielę popołudnie. Zapisy rozpoczną się w dniu imprezy punktualnie o godz. 14. Każdy z uczestników otrzymuje zestaw startowy składający się z mapy, naklejki z numerem startowym oraz kartą odpowiedzi. Na mapie oznaczonych zostaje trzydzieści punktów dwóch rodzajów – zadania (lepiej premiowane) oraz zagadki (za jeden punkt). Uczestnik wyznacza sam sobie trasę i decyduje o wyborze punktów. W określonym oknie rywalizacyjnym ma za zadanie odwiedzić jak najwięcej punktów, odgadnąć zagadki lub wziąć udział w zadaniach, a także dotrzeć na metę.

Cały przejazd odbywa się w normalnym ruchu miejskim, z poszanowaniem przepisów ruchu drogowego. Park 12 C to interaktywna wystawa składająca się z urządzeń i wynalazków wykorzystujących siłę czterech żywiołów. W dalszej części parku 12C znajduje się także strefa rozrywkowa gwarantująca wypoczynek przy grillu. To też świetny sposób na spędzenie czasu i poznanie urządzeń opartych na podstawowych prawach fizycznych.

Dla uczestników dostępny będzie grill, a finał uświetni występ zespołu Blue Dragonfly, który zaserwuje moc blues-rockowych klimatów!

Szczegóły na stronie www.smiercioodporni.pl.