Egzamin ósmoklasisty zgodnie z planem

15.04.2019

Poniedziałkowy egzaminy ósmoklasisty w Zabrzu przebiegł zgodnie z planem. Na ten moment zagrożony nie jest także termin wtorkowego sprawdzianu z matematyki. W szkołach i przedszkolach cały czas trwa akcja strajkowa. Aktualnie w proteście uczestniczy 74 z 91 zabrzańskich placówek.

W poniedziałek ósmoklasiści przystąpili do pierwszego egzaminu – z języka polskiego. Do Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu nie spłynęły informacje, aby jakakolwiek zabrzańska szkoła miała problemy ze skompletowaniem składu komisji i zorganizowaniem sprawdzianu. Jak na razie nie ma też sygnałów o tym, że w jakiejś placówce mógłby nie odbyć się wtorkowy egzamin z matematyki. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać sytuacja w środę. Tego dnia młodzież ma napisać test z języków obcych, co wymaga zaangażowania do pracy więcej członków komisji.

WAŻNE! BEZ WZGLĘDU NA FAKT CZY EGZAMINY SIĘ ODBĘDĄ CZY TEŻ NIE UCZEŃ MA OBOWIĄZEK PRZYJŚCIA DO SZKOŁY W KAŻDYM DNIU EGZAMINU (PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA).

Zawieszenie zajęć oraz możliwe trudności w organizacji sprawdzianu nie są przesłanką do braku obecności ucznia w dniu rozpoczęcia egzaminu.