W Zabrzu trwają obchody XIII Dni Papieskich

03.04.2019

Od wczoraj w naszym mieście trwają obchody Dni Papieskich. 2 kwietnia, w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Brodzińskiego 4 w Zabrzu, odbyła się projekcja filmu Bogdana Miszczaka pt. „Jako w niebie, tak i w Komańczy”. W filmie przedstawiającym historię internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego zagrali m.in.: Aleksandra Popławska, Marek Kalita oraz Jerzy Trela.

Dzisiaj, w Kaplicy św. Barbary w Kopalni Guido (ul. 3 Maja 93) zaprezentowany zostanie recital gitarowy „Do Ciebie pieśnią wołam Panie”, który rozpocznie się o godz. 18.00. Patryk Filipowicz wystąpi z repertuarem polskiej muzyki „od Chopina do… Nalepy”. Bezpłatne bilety rezerwować można pod numerem telefonu 32 271 04 74 oraz drogą e-mailowo: copzabrze@gmail.com. Przed zjazdem pobierana będzie opłata w wysokości 1 zł na rzecz ubezpieczenia na czas pobytu w Kopalni.

W czwartek, 4 kwietnia, Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza do Czytelni Ogólnej (ul. Wyzwolenia 4) na wieczór literacki inspirowany pamięcią o św. Janie Pawle II. Zaś w piątek, 5 kwietnia, po raz kolejny zorganizowana zostanie „Klasówka z Papieża” z udziałem uczniów zabrzańskich szkół.

7 kwietnia, o godz. 11.00, w Kościele pw. św. Pawła Apostoła (ul. Sikorskiego 67B) rozpocznie się wystawa „A przecież nie cały umieram”, na której zaprezentowane zostaną materiały prasowe z okresu śmierci św. Jana Pawła II. Wystawa czynna będzie do 14 kwietnia (przed i po każdej mszy świętej lub po wcześniejszym zgłoszeniu w probostwie).

8 kwietnia, o godz. 17.00, w Teatrze Nowym w Zabrzu (pl. Teatralny 1) rozpocznie się dyskusja w ramach „Kawiarenki z oknem na świat”, którą tym razem zatytułowano „Jak odmienić oblicze ziemi? Tej ziemi”. W dyskursie udział weźmie prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, ks. Roman Chromy, prof. Krzysztof Gasidło oraz prof. Zbigniew Kadłubek. Spotkanie zakończy się słodkim akcentem – uczestnicy i słuchacze spróbować będą mogli papieskich kremówek.

Organizatorem XIII Dni Papieskich jest Centrum Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

Wstęp na wszystkie imprezy w ramach Dni Papieskich bezpłatny!