Politechnika Śląska zaprasza na "Dzień Innowatora"

03.04.2019

4 kwietnia, na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej przy ul. Roosevelta 26 w Zabrzu odbędzie się druga edycja konferencji pt. "Dzień Innowatora". W programie m.in. debata nt. "Możliwości wsparcia młodych innowatorów" (moderator – dr hab. B. Piontek prof nadzw., z-ca prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej). W trakcie wydarzenia otwarte zostanie Laboratorium Kreatywnego Myślenia.

Dzień Innowatora skierowany jest do studentów, naukowców oraz przedsiębiorców – to więcej niż ciekawe prelekcje i wykłady. Konferencja będzie okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy studentami, przedsiębiorcami i pracownikami naukowymi w zakresie tworzenia, rozwijania i komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań oraz możliwości wsparcia młodych innowatorów, wynalazców.

Na uczestników czekają liczne atrakcje w postaci naukowych pokojów zagadek, ciekawych prelekcji, stoisk wystawowych oraz praktycznych warsztatów, podczas których będzie można dowiedzieć się:
• Jak wykorzystywać techniki kreatywnego myślenia dla innowacyjnych rozwiązań i jak myśleć projektowo?
• Jak poprzez myślenie wizualne ułatwiać procesy prototypowania i projektowania nowych rozwiązań?
• Jak zastosować urządzenia Internetu rzeczy do realizacji robota sterowalnego poprzez wifi?
• Jak uruchomić projekt IT? – Tworzenie pierwszej aplikacji mobilnej.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w konferencji zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Dnia Innowatora 2019, na której znajdują się formularze rejestracyjne: https://roz4.polsl.pl/dzien-innowatora-2019