Złota Maska dla spektaklu "Morze ciche"!

02.04.2019

Wczoraj, na scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, odbyła się uroczystość wręczenia dorocznych nagród artystom z województwa śląskiego za osiągnięcia teatralne ubiegłego sezonu. Triumfy święcił Teatr Nowy w Zabrzu, który otrzymał Złotą Maskę za spektakl dla dzieci słyszących i niesłyszących pt. "Morze Ciche" Jeroena Van Haele w reż. Łukasza Zaleskiego.

Ponadto Nagrodę im. Leny Starke fundowaną przez katowicki oddział ZASP – Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji za kreacje w spektaklu pt. "Morze ciche” otrzymały: Danuta Lewandowska, Joanna Romaniak i Anna Konieczna.

Annie Koniecznej przyznano również Nagrodę Dziennika Teatralnego im. Zbigniewa Grucy fundowaną przez Stowarzyszenie Teatralne Tespis i Internetowy Dziennik Teatralny w Katowicach dla najlepszego aktora teatralnego w województwie śląskim i opolskim.

Warto też dodać, że grany w Teatrze Nowym w Zabrzu spektakl pt. „Królowie strzelców”, to jeden z trzech najlepszych tytułów ubiegłego roku na Śląsku!

W 51. edycji nagrody teatralnej „Złote Maski” w województwie śląskim kandydowały przedstawienia, których premiery miały miejsce w teatrach województwa śląskiego od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. "Złote Maski" to jedna z najstarszych nagród artystycznych w naszym regionie.

Foto: Paweł Janicki