Dni Papieskie już na początku kwietnia!

25.03.2019

Centrum Organizacji Pozarządowych po raz trzynasty zaprasza na Dni Papieskie. Jak co roku obchody będą miały szczególny charakter, a program będzie wyjątkowo atrakcyjny.

Dni Papieskie zwyczajowo odbywają się pomiędzy 2 a 8 kwietnia (rocznicą śmierci i pogrzebu św. Jana Pawła II). Dlatego właśnie 2 kwietnia o godz. 17 w Centrum Organizacji Pozarządowych (Zabrze, ul. Brodzińskiego 4) odbędzie projekcja „Filmu z przesłaniem”. Zaprezentowane zostanie dzieło Bogdana Miszczaka „Jako w niebie, tak i w Komańczy” w reżyserii Macieja Wójcika, z udziałem zabrzańskich aktorów: Aleksandry Popławskiej, Marka Kality oraz Jerzego Treli. Film to fabularyzowany dokument przedstawiający historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy.

Kolejnego dnia w Kaplicy św. Barbary Kopalni Guido (Zabrze, ul. 3 Maja 93) zaprezentowany zostanie recital gitarowy „Do Ciebie pieśnią wołam Panie”, który rozpocznie się o godz. 18.00. Patryk Filipowicz wystąpi z repertuarem polskiej muzyki „od Chopina do… Nalepy”. Bezpłatne bilety rezerwować można pod numerem telefonu 32 271 04 74 oraz drogą e-mailowo: copzabrze@gmail.com. Przed zjazdem pobierana będzie opłata w wysokości 1 zł na rzecz ubezpieczenia na czas pobytu w Kopalni.

4 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Czytelni Ogólnej (Zabrze, ul. Wyzwolenia 4) na wieczór literacki inspirowany pamięcią o św. Janie Pawle II. Zaś 5 kwietnia po raz kolejny zorganizowana zostanie „Klasówka z Papieża” z udziałem uczniów szkół z Zabrza-Pawłowa.

Na zakończenie Dni Papieskich, 7 kwietnia o godz. 11.00, w Kościele pw. św. Pawła Apostoła (Zabrze, ul. Sikorskiego 67B) rozpocznie się wystawa „A przecież nie cały umieram”, na której prezentowane będą materiały prasowe z okresu śmierci św. Jana Pawła II. Wystawa czynna będzie do 14 kwietnia (przed i po każdej mszy świętej lub po wcześniejszym zgłoszeniu na probostwie).

8 kwietnia, o godz. 17.00, w Teatrze Nowym (Zabrze, pl. Teatralny 1) rozpocznie się dyskusja w ramach „Kawiarenki z oknem na świat”, którą tym razem zatytułowano „Jak odmienić oblicze ziemi? Tej ziemi”. W dyskursie udział weźmie prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, ks. Roman Chromy, prof. Krzysztof Gasidło oraz prof. Zbigniew Kadłubek. Spotkanie zakończy się słodkim akcentem – uczestnicy i słuchacze spróbować będą mogli papieskich kremówek.

Wstęp na wszystkie imprezy bezpłatny!