Zabrze przestrzenią rozwoju

Prezydent Zabrza Osobowością Roku Województwa Śląskiego 2018

18.03.2019

Dziennik Zachodni podsumował plebiscyt na Osobowość Roku 2018. 15 marca, w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, statuetki odebrali laureaci w czterech kategoriach. Osobowością Roku 2018 Województwa Śląskiego została prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Od 11 stycznia mieszkańcy regionu oddawali głosy w plebiscycie Osobowość Roku wybierając osoby, które w minionym, 2018 roku, wyróżniły się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Głosowanie było prowadzone w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Laureaci zostali wybrani osobno w miastach i powiatach województwa śląskiego. Kandydatów do tytułu nominowała redakcyjna kapituła pod przewodnictwem redaktora naczelnego Dziennika Zachodniego.

Już od początku grudnia zeszłego roku nasi dziennikarze, którzy codziennie opisują życie w miastach i powiatach województwa, dokonują przeglądu swoich publikacji z całego roku – mówił Marek Twaróg, redaktor naczelny Dziennika Zachodniego. – Ten plebiscyt bezpośrednio nawiązuje do misji naszej gazety. Prezentowanie na łamach i w internecie osób zaangażowanych w życie lokalnych społeczności to nasz dziennikarski obowiązek – dodał Marek Twaróg.

Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu trwało do 6 lutego. Laureaci w każdej kategorii, mieście i powiecie, zdobyli tytuły Osobowości Roku 2018.

Tytuł w Zabrzu otrzymali:

  • w kategorii samorządność i społeczność lokalna – prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik;
  • w kategorii działalność społeczna i charytatywna – Michał Zembala ze Śląskiego Centrum Chorób Serca;
  • w kategorii biznes – Anna Olejniczak-Pytel, prezes firmy Wetkardio,
  • w kategorii kultura – Natalia Wojtoń, wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu.

Dodatkowo wzięli oni udział w wojewódzkim finale, w którym w każdej kategorii plebiscytu zostały przyznane tytuły Osobowości Roku Województwa Śląskiego 2018. Głosowanie w finale rozpoczęło się w piątek, 8 lutego, i trwało 20 lutego. W finale wojewódzkim w kategorii samorządność i społeczność lokalna laureatem została prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Dziennik Zachodni integruje mieszkańców i wskazuje na ogromny kapitał ludzkiego regionu. Podczas plebiscytu "Osobowość Roku" poznajemy społeczników, przedsiębiorców, ludzi kultury i osoby zaangażowane w działalność charytatywną. Gratuluję nagrodzonym. Jednocześnie dziękuję za wyróżnienie, które zobowiązuje do dalszej pracy dla Zabrza – skomentowała prezydent Zabrza.

Tytuł honorowy Osobowości Roku 2018, przyznawany przez kapitułę plebiscytu otrzymała Katarzyna Stachowicz, która w trakcie zmagania się z własną chorobą wywalczyła w wielkiej akcji społecznej poważne zmiany w finansowaniu leczenia kobiet z genetycznym rakiem piersi. Osobowościami Roku zostali m.in. znakomity architekt Robert Konieczny oraz Monika Jaskólska, która walcząc o pediatrię w Bielsku-Białej, zawiozła Tomowi Hanksowi fiata 126.

źródło: Dziennik Zachodni