Spotkanie dotyczące smogu

13.03.2019

Dzisiaj, w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Sportowej 5 w Zabrzu, odbędzie się spotkanie dotyczące smogu. W trakcie spotkania będzie się można dowiedzieć czym jest smog, jak wpływa na nasze zdrowie, jak się przed nim bronić i jak z nim walczyć, czy też jak skorzystać z dotacji w ramach Programu Czyste Powietrze.

Spotkanie odbędzie się w ramach programu Edukacyjna Sieć Antysmogowa realizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

Celem programu jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Szkoły, biorące udział w projekcie „ESA”, zostały wyposażone w mierniki, oznaczające jakość powietrza. Dane zbierane przez mierniki są udostępniane przez Internet oraz prezentowane na wyświetlaczach w szkole, co umożliwia uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej bieżące monitorowanie jakości powietrza i adekwatne zaplanowanie aktywności. Uczniowie wykorzystując dane archiwalne mogą wykonywać pod kierunkiem nauczycieli własne badania i analizy w korelacji, z czynnikami atmosferycznymi.

Więcej informacji na plakacie poniżej oraz na stronie www.esa.nask.pl