Przed nami VIII Ogólnopolski Festiwal Tańca Igraszki – Zabrze 2019

13.03.2019

Jeszcze tylko do 22 marca Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu przyjmuje zgłoszenia uczestników VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Igraszki. Przesłuchania konkursowe zaplanowano na 3 kwietnia.

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu jest organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Igraszki już od ośmiu lat. Festiwal skierowany jest do najmłodszych miłośników tańca, natomiast charakter konkursu pozwala nawiązać do tradycji tanecznych poszczególnych regionów Polski, docenić charakterystykę strojów oraz inspiracje muzyczne. Dzisiaj, Festiwal Tańca Igraszki jest jednym z najważniejszych wydarzeń tanecznych skierowany do najmłodszych dzieci.
Tworzony od 2012 roku, przez lata z sukcesem rozwijał swój zasięg, czego potwierdzeniem są tysiące tańczących dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Celem konkursu jest inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej z dziećmi, stworzenie możliwości rywalizacji w swojej grupie wiekowej, promowanie działań zmierzających do pobudzania aktywności artystycznej dzieci, upowszechnianie tradycji tańca, wspomaganie dziecka w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym, społecznym, etycznym, fizycznym i estetycznym, rozwijanie predyspozycji i zdolności poznawczych dziecka, zapewnienie dziecku ekspresji muzycznej i ruchowej, aktywności badawczej, a także działalności twórczej, poprzez wspólna zabawę, która daje radość zarówno dzieciom i ich opiekunom.
– W festiwalu biorą udział dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Impreza adresowana jest do przedszkoli publicznych i niepublicznych, szkół podstawowych, szkół tańca, ośrodków kultury, w tym placówek z oddziałami integracyjnymi. Do konkursu można zgłaszać zarówno solistów, jak i duety czy zespoły – informuje Katarzyna Flak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu.
Igraszki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W imprezie co roku bierze udział ok. 800 małych artystów, którzy dają z siebie wszystko, by jak najlepiej wypaść na scenie. Emocji, znakomitych popisów i wzruszeń nie brakuje.
Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 22 marca. Przesłuchania konkursowe rozpoczną się 3 kwietnia o godz. 9.30. Najlepszych małych tancerzy zobaczymy podczas Koncertu Galowego, która rozpocznie się 12 kwietnia o godz. 17.00 w siedzibie zabrzańskiego MOK.
Szczegółowe informacje nt. imprezy i jej regulaminu dostępne są na stronie www.mok.art.pl